Pohony pre krídlové brány

Pre automatizáciu dvojkrídlových otočných brán, ktoré sú najčastejšie používaným typom, sa dodávajú súpravy pohonov, obsahujúce štandardne 2 motory, riadiacu jednotku, optozávoru, anténu, prijímač a ovládač. Motory sú osadené v dolnej časti pevného stĺpika brány zvnútra a sú zároveň spojené s dverným krídlom. Prípadný signál k otvoreniu, zadaný buď z diaľkového ovládača, kľúčového spínača alebo iného druhu aktivátora, zachytáva prostredníctvom antény a prijímača riadiaca jednotka, ktorá uvedie do chodu motor s otočným krídlom brány. Pohyb by mal byť zabezpečovaný bezpečnostnou optozávorov, ktorá signalizuje riadiacej jednotke možnú prekážku v dráhe pohybu; pohyb krídel brány sa potom zastaví a prepne na spätný chod. Ako ďalší bezpečnostný prvok je možné použiť výstražné svetlo, ktoré po celú dobu aktivácie pohonu svieti. Rovnakým spôsobom sa automatizuje tiež otočná brána jednokrídlová. Bežne dodávané pohony sú konštruované pre prejazdnú šírku 3,6 m, dodávajú sa však aj pohony pre otočné brány pre prejazdnú šírku až 10m .
Najžiadanejšie a najpredávanejšie pohony brán a vrát:
 • WINGO

  Lineárny elektromechanický pohon určený pre brány do dĺžky krídla 3,5 m a hmotnosti do 500 kg. Pohony Wingo sú rozumnou voľbou cena/výkon pre automatizáciu krídlových brán v privátnom a mierne priemyselnom prostredí.

  Sada obsahuje 2 pohony WG4000 s blokovaním pri otvorení, sofistikovanú riadiacu jednotku 400 vrátane prijímača SMXI, anténu ABFKIT, 1 vysielač FLO2R, fotočlánok a výstražnú lampu Lucy.

 • TOONA

  Pohon je určený pre automatizáciu krídlových brány do dĺžky krídla 7 m a hmotnosti do 1700 kg, na rezidenčné a priemyselné použitie. Pohony sú v princípe v dvoch verziách - 230 V a 24 Vdc . Technológia 24V je vhodnejšia pre situácie s frekventovanejším použitím, ako 230V verzia, ale naopak nie je vhodná do veterného prostredia, hlavne u nepriehľadných plných výplní brán.

   

   

 • POP

  Pohon POP je určený pre krídlové brány s maximálnou šírkou krídla 1,8 m. Montuje sa na hrubé, ale aj úzke stĺpy. Systém s protinárazovou bezpečnostnou funkciou. Pohon je odblokovateľný osobitným kľúčom. Pracuje aj počas výpadku el. energie s použitím (PS 124) batérií, ktoré sú umiestnené v motore. Pohon je použiteľný i v prípadoch, keď je os brány zapustená až 25 cm od hrany stĺpika.

 • METRO

  Podzemný pohon METRO je určený pre otočné krídlové brány s maximálnou dĺžkou krídla 3,5 m. Vodotesné prevedenie pohonu v hliníkovom puzdre zaručuje dlhodobú spoľahlivosť a funkčnosť. Nerušivý vzhľad pohonu pod terénom dovoľuje jeho použitie aj v architektonicky citlivých lokalitách.

   

 • HINDI

  Elektrohydraulický, celokovový pohon. Je obľúbený pre svoju robustnosť a silu. Je ideálnym riešením pre automatizáciu krídlových brán v privátnom i priemyselnom sektore. Štandardne je ponúkaný s funkciou blokovania pri zatvorení, za príplatok je však možné doplniť funkciu blokovania aj pri otvorení, čo má význam najmä vtedy, ak bránu nechcete používať v plne automatickom režime. Nastavenie sily pohonu pri otváraní a zatváraní zabezpečuje ideálny pohyb brány. Samozrejmosťou je núdzové manuálne odblokovanie pohonu v prípade výpadku elektrickej energie.

 

Súbor na stiahnutie:

Máte záujem o riešenie od nás? Chcete sa dozvedieť viac? Kontaktujte nás

Kontaktujte nás

Bazény a bazénová technológia:
RASTISLAV ŽUCHOVSKÝ: mobil 0903 643 332
Garážové brány a motorizácia brán:
LUKÁŠ ŽUCHOVSKÝ: mobil 0903 405 766
Konateľ spoločnosti:
ING. JÁN ŽUCHOVSKÝ: mobil 0903 762 419
 
Email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
Back to top
Back to top