Pohony pre posuvné brány

Jedná sa o rokmi preverené pohony, ktoré sa používajú úspešne tam, kde by obyčajný pohon nemal šancu. Pohony pre posuvné brány NICE sú skonštruované tak, aby vydržali aj maximálne zaťaženie čo sa týka počtu otvorení/zatvorenie.

Vybrať pohon môžete podľa hmotnosti brány a šírky prejazdu brány. Prípadne nás kontaktujte ohľadom doporučenia vhodného pohonu pre Vašu bránu. Dostačujúce sú spravidla pohony konštruované pre posuvnú bránu do 300 kg, ale dodávajú sa aj pohony pre brány s hmotnosťou viac ako 2000 kg. Zostava štandardne obsahuje 1 motor s riadiacou jednotkou, anténu, prijímač, ovládač a bezpečnostnú optozávoru. Motor je inštalovaný na základovej doske na úrovni terénu zvnútra vedľa brány na strane posuvu. Prípadný signál k otvoreniu, zadaný buď z diaľkového ovládača, kľúčového spínača alebo iného druhu aktivátora, zachytáva prostredníctvom antény a prijímača riadiaca jednotka, ktorá uvedie do chodu motor a následne posuvnú bránu. Brána sa pohybuje po ozubenom hrebeni, ktorého dĺžka závisí od šírky automatizovanej brány. Ozubený hrebeň je vyrobený z tvrdeného plastu alebo z pozinkovanej ocele. Pohyb by mal byť zabezpečovaný bezpečnostnou optozávorov, ktorá signalizuje riadiacej jednotke možnú prekážku v dráhe pohybu, pohyb krídel brány sa potom zastaví a prepne na spätný chod. Ako ďalší bezpečnostný prvok je možné použiť výstražné svetlo, ktoré po celú dobu aktivácie pohonu svieti .
Najžiadanejšie a najpredávanejšie pohony brán a vrát:
 • Robus 400|600|1000

  Pohon pre privátne posuvné brány s maximálnou váhou do 400 kg, 600 kg a 1000 kg. Vybavený BlueBUS technológiou, umožňujúcej ovládať a napájať až sedem párov fotočlánkov radu Moonbus používajúcich iba dva drôty.

   

   

   

 • NAKED 400

  Ide o vôbec prvý zabudovateľný pohon pre posuvné brány. Maximálna hmotnosť brány je 400 kg a dĺžka krídla až 6 metrov. Motor má vstavanú riadiacu jednotku a presný snímač polohy a je vďaka extrémne malým rozmerom určený pre inštaláciu do veľmi štíhlych stĺpikov (s vnútorným rozmerom minimálne 140x140 mm). Vybavený BlueBUS technológiou, umožňujúcej ovládať a napájať až sedem párov fotočlánkov radu Moonbus používajúcich iba dva drôty.

   

   

   

 • RUN 1800|2500

  Pohon vybavený elektronickou riadiacou jednotkou a konektorom typu "SM" pre rádiové prijímače (voliteľné). Elektrické zapojenia pre externé zariadenia sú zjednodušené vďaka systému BlueBUS, ktorý umožňuje zapojenie viacerých zariadení prostredníctvom len 2 vodičov. Run má konektor pre diaľkové programovacie jednotky, čo umožňuje kompletné a rýchle riadenie inštalácie, údržby a určenie prípadných porúch. Run funguje prostredníctvom elektrickej energie a v prípade výpadku prúdu je možné zariadenie odblokovať špeciálnym kľúčom a bránu ovládať ručne.

 • MEC 200

  Silný elektromechanický pohon pre veľké priemyselné posuvné brány s intenzívnou prevádzkou s maximálnou hmotnosťou 1200 kg. Pohon MEC 200 LB môže byť ovládaný diaľkovým ovládačom a vybavený bezpečnostnými prvkami (fotobunky a strunové). Voliteľnou funkciou pohonu je vstavaná elektrická brzda, alebo modul elektronickej brzdy určený na zasunutie do riadiacej jednotky ELPRO 10 F.

 

 

 

Súbor na stiahnutie:

Máte záujem o riešenie od nás? Chcete sa dozvedieť viac? Kontaktujte nás

Kontaktujte nás

Bazény a bazénová technológia:
RASTISLAV ŽUCHOVSKÝ: mobil 0903 643 332
Garážové brány a motorizácia brán:
LUKÁŠ ŽUCHOVSKÝ: mobil 0903 405 766
Konateľ spoločnosti:
ING. JÁN ŽUCHOVSKÝ: mobil 0903 762 419
 
Email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
Back to top
Back to top